انتخاب لباس برای نوزادان

انتخاب لباس برای نوزادان

 

خرید کردن لباس کار آسانی نیست، گذشته از قیمت های سرسام آور، انتخاب یک جنس خوب که هم آن را ماندگار کند و هم احساس خوش تیپی و راحتی به ما بدهد، خرید را مشکل تر می کند.

 

انتخاب لباس برای نوزادان:

لباس سرهمی نوزاد

سرهمی ها، لباس های مناسبی برای نوزادان هستند؛ چه برای زمانی که بیدارند و چه زمانی که در خواب هستند. از آنجای که لباس نوزاد را باید در روز چند بار تعویض کرد، باید سرهمی انتخاب کنید که به راحتی باز شود. این یکی از مهم ترین نکته ها در انتخاب لباس است. در کنار این ویژگی مهم، لباس نوزادان باید راحت و نرم باشد و برچسب و اتیکت های آزاردهنده و زبر نداشته باشد.

 

لحاف های پوشیدنی

این نوع لحاف ها با زیپ باز و بسته می شوند و از جنس پشم یا پنبه هستند و می توانند نوزادتان را در تمام طول شب گرم نگه دارند. این لحاف ها جایگزین خوبی برای انواع قدیمی لحاف هستند که سنگین و بزرگ بودند و می توانستند ریسک خفگی و مرگ ناگهانی شیرخوار را افزایش دهند. البته ممکن است به چنین لباسی نیاز نداشته باشید و استفاده از آن به نوع آب و هوای محل زندگی و فصلی که نوزادتان در آن به دنیا آمده است، بستگی دارد.

 

کلاه تابستانی

چه در زمستان و چه در تابستان، نوزادتان به کلاه نیاز دارد. فراموش نکنید کلاه تابستانی برای جلوگیری از تابش نور خورشید به سر و صورت نوزاد بسیار ضروری است.

 

جوراب نخی

حتما به جوراب های زیادی نیاز پیدا خواهید کرد، اما مراقب باشید جوراب باید نخی باشد و کش محکمی نداشته باشد.

 

ژاکت نرم

بیشتر نوزادان در لباس هایی که از سر پوشانده می شوند، راحت نیستند. برای گرم نگه داشتن نوزادتان از ژاکت هایی استفاده کنید که از جلو با دکمه باز می شوند و باعث اذیت شدن نوزادان نمی شوند.

 

شلوار کمرکشی

لباس های جداگانه به شما امکان می دهند بتوانید لباس های مختلفی را با هم ست یا فقط لباسی را که کثیف شده، عوض کنید. شلوارهایی انتخاب کنید که کمرهای کشی داشته باشند تا روی شکم و بالای پوشک نوزاد را بپوشاند.

 

لباس خواب راحت

در واقع مهم نیست که چقدر لباس خواب زیبا و بامزه به نظر برسد بلکه باید پیش از هر چیز تمیز و راحت باشد بنابراین از پوشاندن لباس خواب های چین دار و پر دوخت و… به کودک بپرهیزید.

 

بلوز یقه دار

برای نوزادتان به دنبال بلوزی باشید که در قسمت یقه دکمه داشته باشد و به راحتی از سرش رد شود. بلوزهایی هم که در قسمت بالای پا به هم وصل می شوند، برای نوزادان مناسب تر هستند.

و در آخر در هنگام خرید لباس برا ی نوزاد دلبندتان راحتی کودک را در الویت قرار دهید.

انتخاب لباس برای نوزادان
رای دادن به این مطلب
اشتراک:


نظر خود را بیان کنید


web statistics