ابزار برش هندوانه
کیف رولی لوازم آرایش
برچسب طراحی خط چشم
چرخ خیاطی تمام اتوماتیک ، برقی و باطری خور


درمان موخوره

درمان موخوره

یکی از نکاتی که برای هر خانمی اهمیت فراوان دارد بهداشت و سلامت مو است. موی بانوان که به تعبیری حکم تاج سر را دارد، خواه مشکی، بور، خرمایی یا هر رنگ دیگر، باید سالم باشد….

در اینجابه موخوره که یکی از بیماری های شایع مو می باشد، اشاره شده است.
موخوره را می توان بیشتر در خانم هایی که به آرایش مداوم موها و استفاده از مواد اکسیدان و رنگ موهای گوناگون می پردازند مشاهده کرد. ایجاد شکاف طولی در مسیر موها و یا چند شاخه شدن انتهای آزاد مو، موخوره نامیده می شود. این عارضه ناشی از تجمع آسیب های مکانیکی و شیمیایی وارد بر مو است که به تخریب موها منجر می شود؛ و شایع ترین تظاهر قابل دیدن از میان صدمات فیزیکی و شیمیایی به ساقه مو است. موخوره از راه برس زدن های خشن و ممتد موها نیز به وجود می آید. استفاده بیش از حد از سشوار، بیگودی و… منجر به خشکی بیش از حد موها می شود، همچنین نور آفتاب، سایش و مالش مداوم موها و تماس زیاد با گرد و غبار عواملی هستند که به ایجاد موخوره می انجامند. گفتنی است این عارضه را می توان در موهایی که عمر آنها طولانی شده مشاهده کرد.

موخوره در افرادی که از خشکی و شکنندگی مو شکایت دارند نیز دیده می شود. گاهی در طول این موها گره های برجسته ای ظاهر می شود این مسئله در اثر ضربه های مکانیکی متعددی است که در حین برس زدن های شدید به ساقه مو وارد می آید.

موخوره بیشتر به پیشگیری نیاز دارد تا درمان؛چون بخش مرده مو دچار این عارضه می شود و در این ناحیه قدرت ترمیم وجود ندارد. بهترین روش، چیدن قسمت آسیب دیده مو است. به علاوه استفاده از ترکیبات ملایم و غیرمحرک برای شست و شوی موهای خشک و نیز چرب کردن موها مؤثر است

رای دادن به این مطلب

درباره ی بیتا

بیتا هستم یکی از نویسنده های فرا مدل . هدف من گذاشتن بهترین مدل لباس ها و مطالب آموزشی، آرایشی برای شما عزیزان است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

frontpage hit counter