هشت نکته در مورد پختن برنج

هشت نکته در مورد پختن برنج

در ادامه با هشت نکته طلایی در مورد پختن انواع برنج آشنا می شوید.

پخت برنج:

برای اینکه برنجی سفیدی داشته باشید باید چند قاشق ماست را درون ظرف برنج که درحال جوشیدن است بریزید.
در صورتی که برنج بیش از مقدار معمول جوش خورده برای جلوگیری از خراب شدن می توانید سه قاشق غذا خوری آبلیمو به آن اضافه کنید.

از بین بردن بوی سوختگی برنج:

یک تکه نان را دورن ظرف، روی برنج قرار دهید و موقع کشیدن، نان را بردارید.
یک عدد پیاز متوسط را پوست کنده و درون برنج فرو کنید، این کار باعث  می شود پیاز بوی سوختگی را بخود بگیرد.

خوشمزه تر شدن شوید پلو:

اگر می خواهید شوید پلوی شما خوشمزه تر شود باید از ادویه مخصوص پلو که سبزرنگ است و در عطاری ها موجود می باشد استفاده کنید، پس از آبکش کردن برنج مقداری ادویه لابه لای برنج بپاشید.

خوشمزه تر شدن شیر برنج:

برای اینکه شیر برنج خوشمزه تر شود، باید برنج را با شیر خیس کنید.

وقتی برنج شما بی نمک شد:

اگر برنج تان بی نمک شد نگران نباشید، موقع کشیدن برنج به اندازه لازم نمک را با مقدار خیلی کمی آب و روغن مخلوط کنید و روی برنج بریزید. با این کار بی نمکی برنج شما رفع می شود.هیچ وقت نمک را مستقیم درون روغن نریزید، به دلیل این که نمک در روغن حل نمی شود.

وقتی برنج شما شور شد:

در صورتی که قبل از آب کش کردن برنج متوجه شدید، که برنج تان شور شده است در زمان آب کش کردن برنج آب بیشتر روی برنج داخل آبکش بریزید. در صورتی که بعد از آب کش کردن برنج متوجه شوری آن شدید دیگر راهی برای برطرف کردن شوری آن ندارید. مگر اینکه خورش را بدون نمک درست کنید.

از بین بردن بوی نامطبوع برنج:

اگر برنج خشک شما بو گرفت، برنج را روی یک سطح پهن کنید. حتما درسایه باشد تا بوی نامطبوع برنج از بین برود. اگر برنج را جلوی نورآفتاب قرار دهید باعث خرد شدن برنج می شود و برنج حالت طبیعی خود را از دست می دهد و وقتی آن را داخل آب جوش می ریزید از هم پاشیده می شود.

پخت برنج برای خانم های کارمند:

صبح یا شب قبل برنج را آبکش کنید البته کمی آن را خشک بردارید، بعد ته دیگ برنج را آماده کرده و برنج را درون قابلمه بریزید و قابلمه را داخل یخچال قرار دهید، ظهر برنج را کمی آب و روغن دهید و آن را دم کنید فقط مواظب باشید چون خیلی سریع برنج دم می کشد.

هشت نکته در مورد پختن برنج
5 (100%) 1 vote
اشتراک:


نظر خود را بیان کنید


web statistics