طریقه صحیح آرایش و رفع عیب هاى صورت

طریقه صحیح آرایش و رفع عیب هاى صورت

اینکه چگونه باید آرایش کنیم را همه ما از سنین خردسالى زمانی که یواشکى به سراغ کیف لوازم آرایش مادرمان مى رفتیم و سر و صورتمان را قرمز مى کردیم بلدیم. آنچه مهم است طریقه صحیح آرایش و رفع عیب هاى صورت با استفاده از محصولات آرایشى است. قبل از اینکه ببینیم چه رنگى به صورتمان مى آید و چه رنگى مناسب فصل است ابتدا باید به فکر ترمیم چاله هاى صورت بود.

طریقه صحیح آرایش و رفع عیب ها:

اول صورت را با یک لایه کرم مرطوب کننده بپوشانید.بعد قلم مو را به پن کیک آغشته و روى صورت بمالید. در صورت که از کرم پودراستفاده می کنید ابتدا آن را روى اسفنج خیس مالیده و بعد روى صورت تان پخش کنید.

بعداز مالیدن کرم پودر مقدار کمی پن کیک روشن را با قلم مو روى صورت تان بکشید تا کاملاً پخش شود و دیر عرق کند. اگر صورت تان پهن است از کشیدن یکنواخت پن کیک روى صورت پرهیز کنید. اطراف گوش محل رویش مو و زیر چانه را پررنگ بزنید تا صورت تان کوچکتر به نظر بیاید.

 

از پن کیک دو رنگ (تیره و روشن) هم مى توان براى این کار استفاده کرد. با پن کیک تیره مى توانید براى کوچک و کوتاه نشان دادن بینى، بزرگ نشان دادن چشمان گود رفته و گردن باریک، برجسته نمایش دادن گونه و رفع کردن لکه ها و زخم ها بهره برد. براى برجسته نمایش دادن گونه یک خط از گوشه دهان به وسط گوش و یکى دیگر به شکل عمودى از گوشه خارجى چشم به طرف چانه فرض کنید. محل برخورد این دو خط را در نظر گرفته و پودر تیره را به شکل هلالى روى صورت بکشید.

براى آن که بدانید چه رنگ آرایشى به شما بیشتر مى آید به رنگ موهایتان توجه کنید:

اگر موى گندمى یا زیتونى دارید، سراغ بنفش، قرمز و یاسى بروید.

اگر موهای تان خرمایى است، سایه هاى براق، کرم و رژ لب نارنجى بسیار زیبا به نظر می آید.

موهاى شرابى یا بلوطى نیز تمامى رنگ هاى تابستانى را مى آید. سبز با آبى انتخاب خوبى است.

براى موهاى بور نیز انتخاب اول رژ لب قرمز است. این گونه افراد اگر بیشتر از خط چشم یا ریمل استفاده کنند زیباتر خواهند شد تا سایه هاى بنفش و صورتى.

اگر مو هایتان مشکى است توصیه مى شود سراغ طوسى، خاکسترى، مشکى و سرمه اى بروند و از رژ لب هاى قرمز و نارنجى و سرخابى استفاده کنند.
اگر عینک مى زنید، باید از سایه هاى قهوه اى، آبى و بنفش استفاده کنید. استفاده از سایه هاى روشن و صدفى باعث گم شدن چشم پشت عینک مى شود. اگر عینک تان فریم مشکى دارد تا جای که می توانید از ریمل استفاده کنید و تا مى توانید خط چشم نکشید. این گونه چشمتان بیشتر مورد توجه قرار مى گیرد. برعکس در عینکهاى گریف (بدون فریم) و یا عینک هاى پنسى هر چه سایه روشن تر باشد چشم بیشتر جلوه مى کند. نکته مهم دیگری در آرایش هاى ترمیمى وجود دارد این است که استفاده از سایه کمرنگ براى رفع گودى چشم است. سایه روشن را از گوشه داخلى تا کمى خارج چشم زده و سپس کمى سایه تیره دور چشم بزنید تا چشم بیشتر خود نمایی کند.

در مدل هاى آرایشى که امروزه طرفدار دارد، بیشترین تمرکز روى چشم است. استفاده از دو رنگ سایه مات و تیره مثلاً آبى- سرمه اى در صورت سفید بودن چهره باعث زیباتر شدن چشم مى شود.
برعکس استفاده از سایه تک رنگ چشم را کوچک نشان مى دهد و یا مالیدن سایه بدون خط چشم باعث مریض حال نشان دادن فرد مى شود.
حتماً از ریمل یا خط چشم براى تکمیل آرایش استفاده کنید. در این نوع آرایش براى بهتر جلوه دادن لب نیز از رژلب و مداد لب همزمان استفاده کنید. مداد لب مى تواند فرورفتگى ها را بپوشاند و همانند ژل بوتاکس عمل کند.رژلب روشن و براق بیشتر براى لبهاى خیلى بزرگ و کشیدن مداد لب براى لبهاى باریک بسیار پیشنهاد مى شود.این ها روش هایی بود که براى آرایش ترمیمى به کار مى رود.
براى آرایش های طبیعى که تنها صورت شما را از بى حالى و رخوت درآورد استفاده از پودر کمرنگ، ریمل رقیق و رژگونه آجرى و رژ لب براق با تنالیه صورتى بسیار مناسب است.
در آرایش های طبیعى کشیدن خط چشم دور تا دور چشم و سایه هاى دو رنگ زیاد مطرح نیست، اصل مهم قرینه نبودن آرایش چشم و گونه است که مهمترین ویژگى صورت طبیعى است.

امیدوارم از این مطلب استفاده برده باشید.نظراتتان را با ما در میان بگذارید.

طریقه صحیح آرایش و رفع عیب هاى صورت
رای دادن به این مطلب
اشتراک:


۱ دیدگاه

  1. سلام ممنون از این آموزش خوب لطفا گریم با پنکیک را هم به طور مفصل و قدم به قدم با عکس آموزش دهید.

    متشکرم

نظر خود را بیان کنید


web statistics