عوارضی که با دکلره کردن بر روی مو ظاهر می شود

عوارضی که با دکلره کردن بر روی مو ظاهر می شود

ضرر دکلره کردن مو:

در این روزها بلوند و دکلره کردن تمامی موها کاری رایج و به تعبیری مد شده است. تعداد زیادی از خانم‌ها به آرایشگاه‌ها رفته و بدون آن که در رابطه با مواد تشکیل دهنده دکلره‌ای که بر روی سرشان گذاشته می‌شود، از شخص آرایشگر سوال کنند، شروع به بلوند کردن موهایشان می‌کنند.


در صورتی که یک آرایشگر از موادی سالم و استاندارد دکلره استفاده کند، فقط عوارضی در رابطه با مو و پوست سر وارد می‌شود، خشک شدن موی سر و پوست سر و شکننده شدن موها به از جمله عوارض مواد آنتی‌اکسیدانی دکلره است. در این شکل وقتی شخصی شروع به شانه کردن موها می‌کند، موهایش شکسته و خرد می‌شوند.
برخی از اشخاص به این مواد حساسیت و آلرژی دارند. به همین دلیل زمانی که مواد دکلره بر روی سر آن ها گذاشته می‌شود، احساس خارش و سوزش زیادی می‌کنند.
آرایشگرها برای این گروه از اشخاص مواد ضدالتهابی درون مواد دکلره می‌ریزند. این مواد می‌تواند ترکیبات مختلفی از جمله کورتون داشته باشند.
بهترین کار این است که خود خانم‌ها در رابطه با ترکیبات مواد دکلره ابتدا از آرایشگرشان سئوالاتی بپرسند.
به هر صورت باید گفت استفاده به اندازه از مواد دکلره و بلوند کردن مو مشکلی ندارد، اما استفاده ی زیاد از آن می‌تواند به پوست سر و مو صدمات بسیار جدی وارد کند.
توصیه می کنیم برای رفع این صدمات و برگشتن چربی به پوست سر و مو، هر چند هفته یک بار از ماسک‌های تقویتی یا نرم‌کننده‌ها استفاده کنید. امیدواریم این مطلب برای شما مفید باشد. نظراتتان را با ما در میان بگذارید.

عوارضی که با دکلره کردن بر روی مو ظاهر می شود
رای دادن به این مطلب
اشتراک:


نظر خود را بیان کنید


web statistics