نکاتی که قبل و بعد از آرایش باید انجام دهید

نکاتی که قبل و بعد از آرایش باید انجام دهید

بیش از 20 نکته که باید در آرایش رعایت کنید با فرامدل همراه باشید.

نکاتی که قبل و بعد از آرایش:

۱ـ قبل از آن که مداد خط چشم یا خط لب خود را بتراشید آن را به مدت ۱۰ دقیقه درون یخدان یخچال یا فریزر بگذارید. با انجام این کار مداد کمی سفت می‌شود و در زمان تراشیدن و تیز کردن نمی‌شکند.
۲ـ اگر چشمان‌تان گود رفته است باید به جای مداد خط چشم از نوع مایع آن استفاده کنید.
۳ـ در زمان استفاده از ریمل برای اینکه صورتتان لک نشود، باید لایه نازکی از ریمل را فقط روی مژه بالای بکشید. بعد با استفاده از فرچه ریمل مژه‌های بالا و پایین را ریمل بکشید تا به صورت توده نشوند.
۴ـ قبل از فر دادن مژه‌های خود، ابزار مخصوص آن را مدت کمی (چند ثانیه) با سشوآر گرم کنید. همین گرمای اندک، فر مژه را برای مدت طولانی‌تری حفظ می‌کند.
۵ـ زمان خرید کرم پودر، رنگ آن را در قسمت داخلی مچ دست خود امتحان کنید. پوست این قسمت از دست رنگ محصول مورد نظر را همان طوری که روی صورت‌تان جلوه خواهد داشت، نشان می دهد.
۶ـ اگرمی خواهید کرم پودر مدت بیشتری روی چهره‌تان دوام بیاورد، باید یک قطره از مرطوب‌کننده‌تان را روی آن بریزید. با این کار درخشش کرم پودر نیز بیشتر خواهد شد.
۷ـ کرم پودر باید آخرین چیزی باشد که روی چهره خود به کار می‌برید. بدین شکل، قادر خواهید بود هر گونه لک ناشی از دیگر مواد آرایشی را از بین ببرید.
۸ـ زمانی که از رژلب مات استفاده می‌کنید، روی لب خود احساس خشکی خواهید کرد.برای اینکه این مشکل پیش نیاید باید قبل از استفاده از این نوع رژ لب، از کمی روغن (بلسان) لب استفاده کنید. سپس که کار آرایش چشم و باقی صورت را تمام کردید، از رژ مات استفاده کنید. تا این زمان دیگر روغن جذب لب‌ها شده است.
۹ـ اگر میخواهید رژ لب دوام بیشتری روی لب‌تان داشته باشد، قبل از استفاده از رژ روی لب‌تان، خط لب بکشید. بعد بر روی خط لب، رژ بمالید.
۱۰ـ سایه چشم تیره می‌تواند نقش خط چشم را هم بازی کند. فرچه‌ای تخت را مرطوب کرده و در سایه چشم تیره فرو ببرید. بعد آن را روی خط مژه بکشید و به فاصله موجود بین مژه‌ها دقت کنید. سپس، همین رنگ را بالای خط مژه نیز به کار ببرید.
۱۱ـ رژ لب خود را حتما داخل یخچال نگهداری کنید تا بیشتر عمر کند.
۱۲ـ زمان خرید رژ لب هرگز تستر را روی لب خود آزمایش نکنید. این کار بسیار غیر بهداشتی است. باید رژ را روی نوک انگشتان خود امتحان کنید.
۱۳ـ بعد از اینکه از رژ لب استفاده کردید، انگشت اشاره خود را درون دهان خود بگذارید و به آرامی بیرون بکشید. با این کار رژ اضافی به انگشتتان می‌چسبد و بیرون می‌آید و دیگر مزاحم دندانتان نخواهد شد.
۱۴ـ رژ لب را می‌تواند گاهی به عنوان رژ گونه به کار ببرید اما عکس آن هرگز صادق نیست.
۱۵ـ به یاد داشته باشید خط لب بر رژ لب مقدم است. اگر بعد از رژ لب تازه بخواهید از خط لب استفاده کنید، نمی توانید خط لب طبیعی خود را به درستی پیدا کنید.
۱۶ـ خانم‌های مسن بهتر است اگر دور رژ لب‌های مات و براق را خط بکشند و از رژ لب‌های چرب استفاده کنند.
۱۷ـ ‌اگر از رنگ رژ لب خود خوشتان نمی‌آید، آن را به دور نیندازید. کافی است آن را با دیگر رنگ‌‌ها مخلوط کنید تا به ترکیب رنگی مورد علاقه‌تان برسید.
۱۸ـ اگر شما لبهایتان گوشتی و ضخیم است باید خط لب را فقط در قسمت خارجی خط لب طبیعی خود به استفاده کنید.
۱۹ـ اگر رژ ‌لبتان شکسته است، برای تعمیر آن کافی است شعله کبریت یا فندک را زیر قسمت شکسته بگیرید و وقتی شروع به آب شدن کرد، آن را روی قسمت پایه به آرامی بفشارید. بعد آن را سر و ته کنید و بدون درپوش به مدت ۵ دقیقه درون یخچال بگذارید.
۲۰ـ از رژ‌هایی که رنگ پرتقالی و قهوه‌ای دارند کمتر استفاده کنید چون این نوع رژ ها باعث زرد شدن دندان‌ها می‌شوند.
۲۱ـ اگر می خواهید فنجان یا لیوانی که از آن می‌نوشید، رژی نشود باید قبل از نوشیدن با احتیاط و پنهان کاری تمام، سطح تماس آن را با نوک زبان خود کمی خیس کنید و سپس فنجان یا لیوان را به دهان ببرید.

امیدوارم از این مطلب استفاده برده باشید.نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

نکاتی که قبل و بعد از آرایش باید انجام دهید
رای دادن به این مطلب
اشتراک:


۱ دیدگاه

نظر خود را بیان کنید


web statistics